fbpx

2008 rok, 1 czerwca – dokładnie w Dzień Dziecka rozpoczęła działalność firma „Informatics”. Powstała jako wyraz koleżeńskiej przysługi – poproszono mnie o pomoc w obsłudze informatycznej młodego, acz dobrze zapowiadającego się, przedsiębiorstwa. Już wtedy zajmowałem się ochroną danych osobowych oraz działem IT w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Trzeba przyznać, że od samego początku mojej drogi zawodowej miałem szczęście do sektora zdrowia – nie zawsze było łatwo, ale każde doświadczenie z nim związane bardzo sobie cenię.

Miałem jednego klienta, dlatego początkowo traktowałem firmę jako dodatkowy dochód. Z czasem jednak mój klient zaczął się rozrastać tak intensywnie, że mogłem spełnić swoje marzenie. Zamarzyłem o firmie, do której ludzie przychodzą z przyjemnością, efektywnie pracują w rodzinnej atmosferze, wzajemnie się wspierając w chwilach smutku i radości. Postanowiłem, że stworzę zgrany zespół ludzi, których połączy jedna wielka pasja – praca.

W 2011 roku zacząłem zatrudniać pierwszych pracowników. Szkoliłem ich, budując krok po kroku drużynę, która stawi czoło najtrudniejszym wyzwaniom. Trwało to 4 lata.  Po tym czasie udało mi się zbudować zespół, który spełniał moje oczekiwania. Moi Ludzie – moi Współpracownicy nie tylko są doskonale przygotowani merytorycznie, ale też pójdą za sobą, a tym samym za firmą, choćby w ogień. Wspieramy się mimo tego, że czasami nasze drogi się rozchodzą – ludzie, którzy od nas odeszli, są dzisiaj gwiazdami zespołów INGServices lub nazwy.pl czy też IBMa.

2015 rok to dla firmy Informatics powtórne narodziny – pomimo ugruntowanej pozycji na rynku lokalnym zmiana przepisów wymusiła podział firmy. Okazało się, że nie jest mile widziane przez organy pełnienie funkcji ABI oraz prowadzenie obsługi informatycznej przez jedną firmę. Po roku przeliczeń i przygotowań narodziła się Synapsa.IT. W ten sposób stanąłem na czele firm – Informatics i Synapsa.IT.

Reorganizacja firmy nie spowolniła jej rozwoju, a nawet – przyśpieszyliśmy! Studia podyplomowe, najlepsze kursy i szkolenia w kraju, projekty zagraniczne. Siłą moich firm są ludzie – konkretni, merytoryczni, a przy tym wciąż nietracący entuzjazmu do tego, co robią. Tym bardziej, że pracy było coraz więcej… Mieliśmy już wtedy ponad 20 klientów – musieliśmy wypracować sprawnie funkcjonujący system obsługi, który nie spowoduje utraty jakości, którą zawsze stawiałem i stawiam na pierwszym miejscu. Nadszedł zatem czas tworzenia metodyk pracy.

2016 rok – cel został osiągnięty! Firma stała się głównym wykonawcą projektu unijnego. Doświadczenia z zakresu projektowania i ochrony danych osobowych zaczęły procentować. Ponadto z jaworznickich peryferii przenieśliśmy siedzibę do centrum – zawsze frontem do naszych klientów!

Dzisiaj jesteśmy jedną z najbardziej profesjonalnych firm w zakresie ochrony danych osobowych. Każdego dnia wykonujemy naszą pracę najlepiej, jak umiemy! Dla Was – Naszych Klientów! Profesjonalizm i merytoryczność nie pozbawiły nas jednak ludzkiej twarzy – pracuje dla Was zespół ludzi – serdecznych, lojalnych i wspierających się nawzajem. Trudno Ci w to uwierzyć? Przekonaj się sam – zapraszamy!