fbpx

Inspektor potrzebny od zaraz!

Pamiętasz ten dzień, kiedy szef przyszedł do Ciebie i powiedział, że przepisy uległy zmianie, że firma potrzebuje mieć kogoś takiego jak Inspektor Ochrony Danych Osobowych, że nie ma tego komu dać i…. nie ma innego wyjścia, będziesz to TY?
A może usłyszałeś także, że jest taka potrzeba rynkowa – Inspektor Ochrony Danych Osobowych i przyjmując taką fuchę, nie narobisz się, a zarobisz godziwe pieniądze?

Problemy i brak wsparcia?

Ostatecznie, zgodziłeś się. Być może nawet pomyślałeś – Inspektor Ochrony Danych Osobowych brzmi dumnie! I się zaczęło… Czy pamiętasz, jak w miarę poszukiwania informacji w sieci, czytania opinii, zapoznawania się z materiałami ze studiów podyplomowych dokonałeś/aś odkrycia, że wszystko jest jakby płynne i niewiadome. Nie ma znikąd pomocy. Im głębiej drążysz temat, tym więcej meandrów, a w Tobie narasta poczucie samotności wobec coraz trudniejszych problemów?

Nikt Cię nie rozumie?

A dylematy merytoryczne to czubek góry lodowej problemów, bo…. Jako Inspektor Ochrony Danych Osobowych czy spotkałeś/aś się z niechęcią współpracy wśród kolegów i koleżanek, których kazano Ci chronić? Czy zauważyłeś/aś, jak ludzie lekceważą sobie temat ochrony prywatności, ochrony swoich danych? A tym samym utrudniają Ci pracę? A Ty? Jako Inspektor Ochrony Danych Osobowych, mając na barkach odpowiedzialność prawną, chcesz wykonać swoje obowiązki jak najlepiej! Niestety, wiesz już tak dużo na ten temat, że dostrzegasz wielość dziur i niedociągnięć, a jednocześnie jesteś bezsilny wobec obojętności współpracowników. Co robisz?

Nawet Szef robi Ci pod górkę?

Szukasz po grupach, po forach odpowiedzi na dręczące Cię pytania i czasem ktoś podrzuci Ci jakąś odpowiedź. Nadal jednak nie masz pewności, jak dobrze to zrobić. I czy to co robisz jest prawidłowe czy nie. Nawet Twój szef nie rozumie, z czym Cie zostawił. Zamiast wesprzeć, oczekuje wyników. Innymi słowy – brutalnie – nie pomaga. Inspektor Ochrony Danych Osobowych musiał zostać wyznaczony, zatem on zrobił swoje. Przykładowo, nie powie swoim podwładnym, że w dziedzinie ochrony danych osobowych Twoje słowo jest jak jego własne. Wiem, co piszę. Wielu moich Inspektorów przeżywało podobne dramaty.

Nie musi tak być

Przez prawie 10 lat pracy w temacie bezpieczeństwa różni klienci, z różnych obszarów wypracowali z nami model pracy, który się sprawdza. Chętnie się nim z Tobą podzielimy!

Podsumowując, co Ci możemy zaoferować? Nauczysz się skupiać uwagę słuchaczy na szkoleniach, prowadzić i dokumentować audyty, rozmawiać z przełożonym. Angażować swoich kolegów i koleżanki do współpracy. Sprawnie analizować zagrożenia, wdrażać procesy. Dostaniesz nasze wsparcie. Naszych prawników, inspektorów i PMów.

Zainteresowałem Cię ? 🙂

Jeśli tak, skontaktuj się ze mną, aby poznać szczegóły. •••••••••Jeśli tak, skontaktuj się ze mną, aby poznać szczegóły.

Życzę Ci spokojnego i miłego dnia 🙂